Od czego zacząć przygodę z robotyką?

Przewidywany czas czytania: 10 minut
10.11.2020
Technologia nie stoi w miejscu, a jednym z najszybciej rozwijających się obszarów inżynierii jest robotyka. Jeszcze do niedawna samodzielne zgłębienie wiedzy w tym zakresie i stworzenie własnego projektu sterowanego programowo było dosyć trudne. Należy dowiedzieć się, jak działa platforma, jak stworzyć program i poprawnie go wykonać. Aktualnie ta dziedzina nauki stała się bardziej dostępna dla wszystkich chętnych.
Rozwój w dziedzinie robotyki stał się możliwy, dzięki wizualnym językom programowania, a także dużej liczby platform. Rodzice mają możliwość wyboru miejsca nauki dla dziecka. Obecnie istnieje wiele szkół prywatnych oraz kursów dla dzieci, gdzie uczyć się robotyki można już od 8. roku życia.
Ta podstawowa wiedza pomoże dokładnie zrozumieć, jak wchodzić w interakcje z robotem i jak go zaprogramować do wykonywania określonych zadań. Dziecko musi opanować umiejętność abstrakcyjnego myślenia i wizualizowania. Większość tematów związanych z robotyką można wyjaśnić na bardziej zrozumiałym przykładzie.

Obszar ten obejmuje wiele różnych tematów jednocześnie, a kolejność studiowania tych programów może być różna.

Nacisk kładziony jest na:

→ Badania nad projektowaniem i robotyką;

→ Nauka języków programowania;

→ Projektowanie obwodów elektrycznych i ich obliczanie.
Robotyka pozwala od razu określić przyszły zawód: programista, projektant czy inżynier systemów wbudowanych. Podstawowymi przedmiotami szkolnymi do zaliczenia są:

→ Matematyka;

→ Fizyka;

→ Język angielski.

Okres nauki będzie zależał od podstawowej wiedzy i umiejętności pracy z komputerem, a także umiejętności wizualizacji i rozumienia algorytmów. Możliwość budowania algorytmów i wizualizacji własnego programu w formie schematu blokowego daje możliwość pisania kodu i szybkiego dostosowywania się do nowych platform i systemów. W końcu nowoczesne technologie nie stoją w miejscu i codziennie pojawiają się nowe języki programowania, procesory itd. Nie da się śledzić wszystkich zmian, ale można "utrzymać się na powierzchni" dzięki ogólnemu zrozumieniu procesów.
→ Praca z komputerem i jego peryferiami;

→ Zaawansowane umiejętności obsługi komputera;

→ Połączenie przewodowe i inne umiejętności motoryczne;

→ Znajomość oprogramowania;

→ Znajomość algorytmów i ich pisanie.
Nauczyciel w szkole Robocode
Evgeny Petrikeev
Autor artykułu:
Główne tematy, z którymi dziecko będzie musiało się uporać to:
Записатися на відкритий урок
Przeczytaj także
    Przeczytaj także

      Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

      Wypełnij formularz po prawej stronie, nasi menedżerowie chętnie udzielą Ci porad i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!
      Wypełnij poniższy formularz, nasi menedżerowie chętnie Ci doradzą i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!
      Wciskając ten przycisk, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie dannych osobowych (Dz.U.1997 r. NR 133, poz. 883 z późn. zm.) polityka poufności